Zavřít

Časté otázky a odpovědi

Novou nabídku můžete vložit po kliknutí na odkaz Zveřejnit nabídku zdarma na horní liště stránky. Dále zvolíte sekci, do které Váš inzerát spadá (např. Hutní materiál, stavební materiál aj.). V případě, že danou sekci zvolíte špatně, můžete ji následně opravit po přihlášení do svého uživatelského účtu, kde Vám bude nabídnuta editace Vámi zveřejněného zboží. Před uveřejněním své nabídky vyplníte krátký formulář s upřesňujícími údaji: název inzerátu, množství (zde prosím uvádějte přesné jednotky či počty kusů), popis v délce maximálně 500 znaků, kontaktní údaje (telefon, email, lokalita – stisknutím tlačítka “zjistit mou polohu” se vám zobrazí vaše aktuální poloha, avšak nikdy ne úplná adresu pro ochranu osobních údajů) a poslední položkou je informace, zda-li jste či nejste plátce DPH. Finálně poté vyfotíte či nahrajete až tři fotografie (ve formátu .jpeg). Před vložením inzerátu Vás žádáme o důkladnou kontrolu Vámi vyplněných údajů a jejich správnosti. Po odsouhlasení pravidel inzerce a obchodních podmínek bude Váš inzerát zveřejněn.

Do svého profilu se můžete přihlásit kliknutím na tlačítko Registrovat/Přihlášení, které naleznete v pravém horním rohu obrazovky. Svůj profil můžete upravovat, zobrazit si příchozí zprávy od ostatních uživatelů nebo upravit své inzeráty. Inzeráty se dají pozastavit, odstranit nebo topovat.

Každý svůj inzerát můžete topovat, a to po dobu 14 dní. Topované nabídky se zobrazují přednostně na prvních pozicích v jednotlivých sekcích. Můžete si zvolit:

1. Reklamy se budou zobrazovat nad běžnými reklamami a budou mít vedle sebe nápis „DOPORUČUJEME“. Topování inzerátu je placená služba, a to jednotnou částkou 150,- za 14 dní topování.

2. Tyto inzeráty budou zvýrazněny jinou barvou než běžné inzeráty. Zvýraznění inzerátu je placená služba, a to jednotnou částkou 50,- za 14 dní topování.

Každý uveřejněný inzerát bude zdarma zveřejněn po dobu 90 dní. Po uplynutí této doby bude inzerát pozastaven. Uživatel si může inzerát znovu aktivovat v nastavení profilu. Služba obnovení inzerátu je zdarma.

U nás můžete zadat až 100 inzerátů najednou.

K vyhledávání inzerátů slouží horní modrá lišta, kde můžete vyhledat dle názvu, kategorie nebo lokality. Lokalitu je možno zvolit i dle vzdálenosti od vámi vybraného místa.

Sdílet svůj inzerát můžete v nastavení profilu v pravém dolním rohu pomocí ikon jednotlivých sociálních sítí.

V přihlašovacím okně vyberete možnost Obnovit své heslo?  a následně budete vyzvání k tomu, abyste zadali uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu. Poté obdržíte e-mailovou zprávu s pokyny, jak obnovit vaše heslo.

Registrovaní uživatelé mohou hodnotit další registrované uživatele, a to ve dvou kategoriích: Doručení a Reakce. Zjistíte tak, kdo je potenciálně ověřený a spolehlivý uživatel, a to na základě recenzí od ostatních uživatelů matmarket.cz.  Hodnotí se pomocí „systému hvězd kvality“, kdy máte možnost zvolit v případě zájmu jedna až pět hvězd. Na stupnici, kde jedna hvězda je brána jako nejhorší a pět hvězd jako nejlepší.

Příklad: Pokud jsem nebyl spokojen s Reakcí od druhého uživatele (např. doba trvání nebo nevhodná komunikace) můžu zvolit u jeho profilu jednu hvězdu pro Reakce, ale když naopak doručení proběhlo bez komplikaci a rychle, zvolíte u jeho profilu pro Doručení pět hvězd.

Je zakázáno publikovat nevhodný a násilný obsah včetně textů, stejně jako obsah nesouvisející s účelem stránky matmarket.cz. tj. Platformou pro možnost zajištění prodeje či nákupu materiálu v České republice.

Tvorba webových stránek: Webklient